V nemocnici otvorili detský kútik

Nový detský kútik simuluje izbu dieťaťa. Je v ňom aj počítač s hrami.

GALANTA. Na detskom oddelení v Nemocnici Sv.Lukáša v Galante vznikol detský kútik a herňa. Majú za úlohu kopírovať detskú izbu a uľahčiť tak pobyt detí v nemocnici. Otvorilo ich občianske združenie Osmijanko s podporou svojich sponzorov.

Občianske združenie vzniklo pred piatimi rokmi a jeho cieľom je humanizovať prostredie detských oddelení nemocníc zriaďovaním detských kútikov. Motívom už v poradí ich 24. detského kútika je Mravčie kráľovstvo. Nachádzajú sa v ňom hračky, zvieratká, knižky, DVD prehrávač, dva počítače s počítačovými hrami a nový detský nábytok. Všetky veci budú slúžiť približne 20 deťom, ktoré sú momentálne na 30-lôžkovom oddelení.

„Veríme, že nielen odborná zdravotná starostlivosť, ale aj psychická pohoda a prostredie, v ktorom liečebný proces prebieha, pomáha k uzdraveniu pacienta, preto sme radi, že toto Mravčie kráľovstvo bude pomáhať chorým deťom k rýchlejšiemu uzdraveniu," povedala pri otvorení kútika riaditeľka Osmijanka Jana Pecsérke-Kubranská.

Dodala, že každý rok sa im podarí vytvoriť podobné projekty v približne 4 až 5 nemocniciach. V súčasnosti sa už podľa jej slov pracuje na realizácii detského kútika na detskom oddelení v Nitre.
„Sme vďační za skrášlenie priestorov detského oddelenia, čím sa spríjemní pobyt našich pacientov počas hospitalizácie," poznamenal Miroslav Ilavský, primár detského oddelenia.