Rok 2018

Piešťany 24 . október 2018

Spoločníkmi detí na detskom oddelení v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch sú oddnes farebne vymaľované chodby a nemocničné izby. Občianske združenie Osmijanko tam slávnostne odovzdalo vymaľované priestory.  Opäť s podporou zdravotnej poisťovne Dôvera.

Združenie Osmijanko v spolupráci s Dôverou dlhodobo pomáhajú humanizovať prostredie detských oddelení v nemocniciach po celom Slovensku. Deťom aj ich rodičom  chcú uľahčiť hospitalizáciu a priviesť ich v nemocničnom prostredí na iné myšlienky.

5. septembra 2018

Pre deti, ktoré sú nútené tráviť čas v nemocnici, bude pobyt aspoň o niečo príjemnejší. Počas leta sme spoločne so Združením Osmijanko vynovili detské oddelenie v Považskej Bystrici. Renovácia stien a sklených plôch medzi stenami urobila zázraky. Priestor dostal nový šat a pôsobí omnoho útulnejšie.

Vďaka spolupráci Združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera sa priestory v nemocniciach po celom Slovensku už dvanásty rok menia na priateľskejšie k deťom. Počas vzájomnej spolupráce sme zrenovovali už 46 detských oddelení.

27. apríla 2018

Pobyt v nemocnici bude o niečo veselší pre  deti v  Liptovskej nemocnici s  poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Starý náter na stenách maliari vyzdobili kvietkami, zvieratkami aj bublinami. V izbách sa deti odteraz budú cítiť ako v rozprávke.

Vďaka spolupráci Združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera sa priestory na detských oddeleniach už dvanásty rok menia na útulnejšie a priateľskejšie k deťom. Oddelenie na Liptove je už 45. zrenovovaným priestorom počas vzájomnej spolupráce.

Klinika detí a dorastu v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach už pár dní hýri veselými farbami. Šikovní maliari predtým strohé oddelenie zmenili na veselý priestor, z ktorého sa tešia deti, rodičia, ale aj personál kliniky. Ide už o 44 zrenovované detské oddelenie Zdravotnej poisťovne Dôvera a Združenia Osmijanko.