Aspoň nachvíľu zabudnúť na svoju chorobu

Malí pacienti nitrianskej fakultnej nemocnice dnes dostali darček a dostali tak možnosť ľahšie sa vysporiadať so svojou chorobou.

Klauni z organizácie Červené nosy im na detskom oddelení otvorili kútik, v ktorom sa môžu zahrať a aspoň na chvíľu zabudnúť na svoju chorobu. V kútiku "U veselých lienok" nájdu nové hračky, knihy, stavebnice, ale aj počítače a televízor s DVD rekordérom, na ktorom si môžu pozrieť obľúbené filmy a rozprávky.

"Jednofarebné steny sú už aj na tomto oddelení minulosťou. Oddnes tu deti nájdu hračky, knižky, a to všetko v obklopení farieb, obrázkov veselých lienok a detského nábytku. Chceli sme deťom vytvoriť priestor, ktorý by čo najviac pripomínal ich detskú izbu, aby tak lepšie znášali svoj pobyt v nemocnici a zbavili sa stresu z hospitalizácie," uviedla riaditeľka združenia Osmijanko Jana Pecsérke-Kubranská. Náklady na vybudovanie detského kútika dosiahli 3000 eur. Časť finančných zdrojov poskytli združeniu Nadácia SPP a poisťovňa Dôvera.
Združenie Osmijanko vzniklo v roku 2005 a jeho cieľom je humanizovať prostredie detských oddelení nemocníc zriaďovaním detských kútikov. Dnes združenie otvorilo v nitrianskej fakultnej nemocnici v poradí 25. detský kútik.