Združenie Osmijanko odovzdalo deťom v UNM novú návštevnú miestnosť

Návštevná miestnosť by sa podľa riaditeľky Osmijanka Jany Pecsérke-Kubranskej mala stať miestom stretávania malých pacientov s rodičmi, príbuznými a priateľmi.

Martin 24. apríla (TASR) – Pacienti, hospitalizovaní na Klinike detí a dorastu v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) môžu oddnes využívať novú návštevnú miestnosť, ktorú vedeniu nemocnice odovzdalo občianske združenie Osmijanko.

Návštevná miestnosť by sa podľa riaditeľky Osmijanka Jany Pecsérke-Kubranskej mala stať miestom stretávania malých pacientov s rodičmi, príbuznými a priateľmi a slúžiť aj ako oddychová zóna. „Som veľmi rada, že sa nám podarilo zrealizovať ďalší projekt, ktorý umožní spríjemniť pobyt hospitalizovaným deťom v nemocnici. Myšlienka detských kútikov a návštevných miestností umožňuje deťom stráviť čas, ktorý v nemocnici plynie pomalšie, v prostredí bližšom ich vnímaniu sveta. Verím, že toto príjemné miesto im aspoň trochu umožní zabudnúť na bolesť a chorobu,“ povedala počas odovzdania návštevnej miestnosti.

„Naša vďaka patrí Združeniu Osmijanko i zdravotnej poisťovni Dôvera. Ceníme si ich ochotu vyjsť v ústrety, prispieť umom i eurom a vytvoriť tak milý priestor pre pacienta. Som presvedčený, že zaujme a poteší. Aj pre nás, kolektív kliniky, je dokonale zvládnutý priestor inšpirujúcim. S úspechom vieme riešiť závažné medicínske problémy a azda jediným veľkým problémom sú práve zodpovedajúce priestory pre kliniku. To je náš citlivý bod. Teraz vidíme, že i naša klinika má šancu byť peknou,“ povedal prednosta Kliniky detí a dorastu UNM Peter Bánovčin.